Продавець Торговий Дім "ЕВЕРЕСТ" - засоби захисту рослин, агрохімія, посівний матеріал розвиває свій бізнес на Prom.ua 8 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
271 відгук
+380 (97) 792-85-45
+380 (50) 540-55-72
Одеса, Україна
Торговий Дім "ЕВЕРЕСТ"
Залишити відгук

Досходові гербіциди. Плюси і мінуси використання

Досходові гербіциди. Плюси і мінуси використання

Кукурудза: - сьогодні є однією з найпопулярніших культур на українських полях. Компанії-виробники ЗЗР пропонують різні варіанти систем захисту. Проте, мабуть, одним з основних питань аграріїв при вирощуванні кукурудзи залишається внесення або відмова від грунтових гербіцидів.

Грунтові гербіциди в основному використовуються на кукурудзі, соняшнику, сої, цукровому буряку, тобто на ярому клині сільськогосподарських культур. Що стосується соняшника, то при його вирощуванні не можна обійтися без грунтових гербіцидів тому, що немає гербіцидів, які контролюють дводольні бур'яни в посівах соняшнику. А вони завдають найбільшої шкоди на початкових фазах розвитку культури. Якщо не спрацював грунтовий гербіцид, то ми будемо бачити «зелену пожежу».

Що стосується цукрового буряка, то це дуже ніжна культура, і до фази змикання в рядках потребує гарного захисту гербіцидними сумішами. Щодо кукурудзи, то тут є альтернатива і можливість варіювати.

Грунтові гербіциди — це препарати, які вносяться до сходів культури.

Умови та фактори, що впливають на їх ефективність:

 • наявність вологи;
 • оптимальні температури;
 • заробка гербіциду в грунт;
 • великий вплив робочого розчину на 1 га.

Переваги використання:

 • Фактор чистого поля під час раннього розвитку культури;
 • Економія ресурсу використання оприскувачів. У кожного господарства є сівозміна. Особливо весною є необхідність в оприскувачах, чи вистачає їх, щоб вчасно обробити ту чи іншу культуру? Грунтовий гербіцид в цьому плані дає запас часу.
 • Відносна дешевизна операцій. Є достатньо дешевими.
 • Психологічний фактор «виконаної місії».

Щодо недоліків, то вони також присутні:

 • Неоднорідність дії на різних типах грунтів. Агроному залежно від поля потрібно аналізувати не тільки ступінь забур'яненості, а й норми, залежно від типу грунту: скільки в ньому гумусу, скільки органічної речовини.

 • Необхідність наявності оптимальних факторів.

 • Ризик неефективності.
 • Стрес для молодої рослини, що безпосередньо впливає на урожайність.

Чи є альтернатива?

Так є. До неї можна віднести агротехнологічні операції, такі як передпосівна культивація, міжрядна культивація + неселективний гербіцид.

Також можна застосувати 2 обробки страховими гербіцидами, але це набагато дорожче.

Чи можна повністю відмовитися від використання грунтового гербіцида?

Можна відмовитись — невеликим фермерським підприємствам.

Потрібно відмовитись — на малородючих, бідних піщаних грунтах. Виходить дорожче. На таких грунтах кукурудза отримує величезний стрес від грунтового гербіциду.

Не можна (важко відмовитись) — агрохолдингам, великим підприємствам з обмеженим ресурсом оприскувачів, робочої сили.

Аграрії знають, що гербіциди грунтової дії є досить важливим елементом системного захисту культури та поліпшення врожайності. Вони є досходовими і використовуються ще до появи культури, щоб захистити рослину від негативного впливу бур'янів. Гербіциди грунтового призначення мають досить довгу дію захисту і стримують декілька хвиль бур'янів, так як розміщуються у поверхневому шарі землі досить чималий час. Бур'яни поглинають активні елементи гербіцидів, які стримують зростання їхньої кореневої системи та стебла.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner