Продавець Торговий Дім "ЕВЕРЕСТ" - засоби захисту рослин, агрохімія, посівний матеріал розвиває свій бізнес на Prom.ua 8 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
275 відгуків
+380 (97) 792-85-45
+380 (50) 540-55-72
Одеса, Україна
Торговий Дім "ЕВЕРЕСТ"
Залишити відгук

Вчимося правильно вносити добрива. Дізнайтеся секрети, які збільшать ваш урожай!

Вчимося правильно вносити добрива. Дізнайтеся секрети, які збільшать ваш урожай!

До найбільш затребуваних мінералів для вирощування фруктів, овочів і красивих квітів відносяться азот, фосфор і калій. Саме вони - найпотрібніші елементи, що забезпечують розвиток і ріст рослин. Різні мінерали потрібні у великих кількостях, але їх відсутність складно відшкодувати іншою підгодівлею. Використання тільки органічних добрив знижує родючість грунту, оскільки їх засвоєнню передує тривала робота мікроорганізмів, що розкладають органіку на неорганічні складові.

Багато городників і садівників всіляко уникають підживлення мінеральними добривами, оскільки солі азотної кислоти мають властивість «складуватися» безпосередньо в плодах. Альо застосування неорганіки в розумних дозах позбавляє урожай цієї проблеми.

Добрива і склад грунту

Підживлення рослин, що ростуть на глинистих ґрунтах, відбуваються рідше, ніж на піщаних, однак вноситися більша кількість добрив. Пов'язаність язано це з тим, що поживні елементи менше вимиваються з глини і важче з неї надходять в рослини. А вісь з піску смороду вимиваються швидше, зате легше і швидше засвоюються. Тому піщані ґрунти удобрюються часто, але невеликими дозами.

Важливо знати наступне:

• Закислені пісковики і супесчаники не утримують магній, тому для нормального росту рослин необхідно регулярно вносити добрива які містять магній .

• Азот швидко йде з піщаних грунтів, тому азотні добрива закладають або перед самою посадкою, або як періодичну підгодівлю.

• Для легких кислих грунтів однаково підходять і фосфорна борошно, і суперфосфат.

Для важких глинистих ґрунтів фосфорна борошно не підходить.

• У грунтах, у яких вміст азоту низький, калій і фосфор не засвоюються. Тут необхідно вносити комплексні добрива.

Закладання добрив і фаза росту рослин

Добрива закладаються в ґрунт або в посадочні лунки не тільки при весняній обробці. Підживлення необхідні під час усього годині росту рослин.

Проростаючі насіння зберігають в собі невеликий запас поживних речовин, що витрачаються на початку росту, а потім вже паростки починають забирати їх з грунту зростаючої кореневої системи. Якщо в цей час їх не забезпечити фосфором і азотом, розвиток їх буде проходити набагато повільніше, а внесення добрив особливого результату не дасть.

Фаза утворення першої пари справжніх листочків - відповідальний момент у житті молодої рослини. У цей час їй потрібні всі мінерали, але найбільш важливими є калій і азот.

Під час утворення бутонів, а також зав'зв'язування плодів істотно зростає потреба в фосфорі. Калій і азот відходять на другий план, але це не означає, що вони зовсім не потрібні рослині. Ця Фаза характеризується відтоком поживних речовин до плодів, а піком стає годину дозрівання плодів. Після цього йде спад накопичення поживних елементів, їх часткова втрата через відмирання частини листя, а також частина їх знову повертається в ґрунт через коріння.

 

Так що протягом усього часу формування і розвитку рослини вона потребує різних поживних речовин в різних кількостях, тому потрібно вносити добрива в певні терміни в потрібних кількостях, але ні в якому разі не перевищуючи розумне дозування.

Коротко сформулювати правила підживлення рослин в залежності від їх фазі зростання можна так:

1. Основна частина добрив вноситися при обробці грунту перед посадкою.

2. Мінеральні добрива або закладаються в посадочні лунки, або в їх розчині вимочують насіння або насіння дражжирує в сухих добривах.

3. Підживлення в рідкому або сухому вигляді застосовують протягом усього часу вегетації рослини.

Виконання цих правил гарантує нормальний ріст і розвиток рослини, а також отримання хорошого врожаю.

Мінеральні підживлення кімнатних рослин

Мінеральні підживлення необхідні для кімнатних рослин в не меншому ступені, ніж садовим рослинам або городнім. Головним чином, це пов'язаність язано з невеликим об'єднання об'ємом грунту, що не здатна забезпечити квіти поживними речовинами в належній кількості.

Стан рослин однозначно може вказувати на ті, яких саме мінералів їм не вистачає.

1. Повільне зростання і знебарвлення листя - недолік азоту.

2. Цвітіння не наступає - не вистачає фосфору.

3. Передчасне опадання листочків або схильність нашестю шкідників - рослині терміново необхідний калій.

4. Бліді прожилки на темно-зеленому листі - багато вапна або мало заліза.

5. Стовбури, гілочки і листя тендітні - потрібно кальцій.

Доводити рослини до появи цих ознак не варто, краще своєчасно вносити добрива відповідно до абсолютно нескладними правилами:

• Підживлення домашніх рослин навесні і влітку під час їх активного росту проводитися не рідше 1 разу на тиждень, для деяких видів внесення добрив необхідно частіше.

• Молоді рослини ростуть і потребують азотних добрив, які допомагають нарощувати листя.

• Під час цвітіння рослин потрібен фосфор.

• Протягом усього періоду розвитку і зростання кімнатних квітів їм потрібно калій.

Що ще потрібно знаті любителям кімнатних квітів? Зазвичай основна частина добрив вноситися під час посадки або пересадки рослин, альо, якщо для них був куплений спеціальний грунт, добрива вносити не треба. Подальші підгодівлі проводяться відповідно до фаз розвитку новини.

 

Комплексні добрива відмінно підійдуть при невеликій кількості кімнатних рослин - до 15 горщиків. Якщо рослин більше, більш розумно буде самостійно змішувати однокомпонентні добрива, щоб максимально задовольнити потреби новини.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner